Trabzon İl Halk Kütüphanesi
 
BAĞLANTILAR

GANİTA ŞİİRLE ÇOŞTU

Trabzon İl Halk Kütüphanesinin organizasyonu ve Trabzon'daki Yazar ve Şair derneklerinin katılımıyla 13 Haziran Cuma akşamı Ganita'da muhteşem bir şiir gecesi yaşandı.

 

Ganita şiir akşamına şiirleriyle güzellik katan ve bu geceyi unutulmaz yapan Trabzonlu ve Trabzon'da yaşayan şairler:

 

Nadir Aşçı, Fırat Caner, Haydar Çoruhlu, Mehmet Kartal, Ayşe Keskin, Neriman Koç, Mehmet Kuvvet, Hayrettin Orhanoğlu, Bahri Ömeroğlu, Zekeriya Saka, Mehmet Şamil, Ömer Turan ve Serkan Türk tarafından şiir dolu bir akşam için kendi şiirleri ve çok sevdikleri şairlerin şiirlerini seslendirerek, davetlilere unutulmaz anlar yaşattılar.

 Ganita Şiir Akşamına; Trabzon Vali Yardımcısı Halil İbrahim Ertekin, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Feyhan KURNAZ, Trabzon İl Halk Kütüphanesi Müdürü Ahmet Akgün ve dernek başkanları, şairler ve sanatseverler katıldılar.                                           

 Dünyanın en güzel sözleri henüz söylenmedi daha ama geçen Cuma akşamı Trabzonlu şairler en güzel şiirlerini seslendirdiler serin bir Ganita akşamında  Serkan TÜRK’ün sunumuyla gerçekleşen gecede yoğun bir şiir sever topluluk vardı.

 Çok güzel bir keman solosuyla başlayan gecede 13 şair, 26 tane şiir seslendirdi. Öncelikle şairler sonsuzluğa giden ünlü şairlerin şiirlerini okudular, sonra kendi şiirlerini okudular.

 M. Neriman KOÇ, Haziranın 21.06.2008 tarihinde ölüm yıldönümü olan Şair Hüsnü Mustafa TOMAÇ'ın "Bir Ağustos Gecesi" şiirini yorumladı ve sonra kendi şiirini seslendirdi.

Haydar ÇORUHLU, Atilla İLHAN'ın "Ben Sana Mecburum" şiirini yorumladı ve ardından kendi şiirini okudu.

 Dinleyicilerin gönüllerini titreten bu müstesna gecede adeta doyumsuz bir şiir ziyafeti vardı.

 Herkesin dileği böyle şiir akşamlarının her zaman yinelenmesiydi. Umarız ilki düzenlenen Ganita Şiir Akşamı gelenekselleşir ve Uluslar arası bir konumda olgunlaşır.

 Trabzon’da onlarca dernek, yüzlerce şair olmasına rağmen bir türlü istenilen düzeyde sanatsal etkinlikleri gerçekleştiremeyen İlimizde Trabzon İl Halk Kütüphanesi bir ilki gerçekleştirerek takdire layık olduklarını kanıtladı.

 İlk kez düzenlenen Ganita Şiir Akşamları'nda şairlere plaketlerini Trabzon Vali Yardımcısı Halil İbrahim Ertekin takdim etti.

 

  • gan1
  • ga8
  • gan5
  • ganm9
  • gan4
  • ganita
  • gan7
  • gan11
 

 


 Facebook -  Twitter'da Biz
Mesai Gün ve Saatleri
 
 Pazartesi - Cuma :08:30/19:00
Cumartesi 09,00-17,00
 Pazar Günü Kapalıdır.
 
İçerik Görüntülenme Sayısı

Bu sayfa 2029 kez gösterilmiştir.