Trabzon İl Halk Kütüphanesi
 
BAĞLANTILAR

12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü için etkinlik düzenlendi

12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü için etkinlik düzenlendi

Trabzon Valiliği ve Trabzon Büyükşehir Belediyesi12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü dolayısıyla ortaklaşa bir program düzenledi. 

Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Asım Kocaoğlu, Trabzon İl Kültür Turizm Müdürü İsmail Kansız ,İl Halk Kütüphane Müdürü Ahmet Emin Akgün ,protokol üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşının coşkuyla okunması ile başlayan programda Milli Eğitim İl Şube Müdürü Gülsüm Memiş Kaptanoğlu’nun günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı. Etkinlikte ilköğretim, ortaöğretim ve liseler arasında düzenlenen resim yapma, şiir yazma ve mektup yazma yarışmalarında dereceye girenlere ödülleri verildi. Dereceye girenlere Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından Mehmet Akif Ersoy Külliyatı, para ve çeşitli ödüller verildi.

Liseler Arası Mektup yazma yarışmasında birinci olan Trabzon Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Sümeyye Uzun’un, ‘Essalamun Aleyküm Ey Şairi Mefdun’ adlı mektubunu okuması salonu dolduranları duygulandırırken, büyük alkış aldı.

Etkinlikte Ortahisar Tevfik Serdar Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından İstiklal Marşı’nın yazılmasını konu alan ve slayt gösterileri ile de desteklenen tiyatro oyunu programa yoğun katılım gösteren vatandaşların gözlerinin yaşarmasına sebep oldu. Program İstiklal Marşı ve Mehmet Akif konulu resim ve fotoğraf sergisinin gezilmesi ile son bul
  • P1040513
  • P1040505
  • 1385
  • 12_03_2015_13_28_51
  • 12_03_2015_13_27_56


Facebook -  Twitter'da Biz
Mesai Gün ve Saatleri
 
 Pazartesi - Cuma :08:30/19:00
Cumartesi 09,00-17,00
 Pazar Günü Kapalıdır.
 
İçerik Görüntülenme Sayısı

Bu sayfa 1670 kez gösterilmiştir.