Trabzon İl Halk Kütüphanesi
 
BAĞLANTILAR

Uzungöl Doğa Sporları Derneğinden Örnek Davranış

Uzungöl Doğa Sporları Derneğinden Örnek Davranış

Uzungöl Doğa Sporları Adrenalin Kulübü Derneği üyesi dağcılar toplu olarak Trabzon İl Halk Kütüphanesi'ni ziyaret ettiler. Dağcılar aynı zamanda kütüphaneye üye oldular.

 
Uzungöl Doğa Sporları Derneğinden Örnek Davranış
Uzungöl Doğa Sporları Adrenalin Kulübü Derneği Başkanı Aydın Mutlu beraberinde 25 dağcı üye ile birlikte, Trabzon İl Halk Kütüphanesi'ni ziyaret ettiler. İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmail Kansız, Halk Eğitim Müdürü Orhan Genç, İl Halk Kütüphane Müdürü Ahmet Emin Akgün ve Kütüphane çalışanları tarafından karşılanan dağcılar, kütüphane hakkında bilgi aldılar. Kütüphanede bulunan kitapları inceleyen dağcılar daha sonra kendilerine verilen üyelik formlarını doldurarak topluca kütüphaneye üye oldular.Bilgi, tek başına en büyük güç olduğunu, bu güce sahip olmanın tek yolunun okumaktan geçtiğini ifade eden İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmail Kansız,” Sportif faaliyetlerinizin dışında kitap okumanın vazgeçilmez bir araç olduğunu belirterek, şunu unutmamak lazım ki, okuyan insan yaşayan insandır,” dedi. 

Okumanın önemini vurgulayan Trabzon İl Halk Kütüphanesi Müdürü Ahmet Emin Akgün, Uzungöl Doğa Sporları Adrenalin Kulübü Derneği üyelerinin toplu olarak Kütüphaneye gelerek üye olmalarının örnek bir davranış olduğunu, kitap okumaya vakit ayıran kişilerin, toplumların ve milletlerin, bundan yoksun olanlara göre daha etkili, daha güçlü ve daha üstün oldukları aşikârdır,” dedi.


Sosyal, kültürel ve sportif etkinlerinin yanı sıra kitap okuyarak her yönden örnek olmak istediklerini belirten Uzungöl Doğa Sporları Adrenalin Kulübü Derneği Başkanı Aydın Mutlu,” Kütüphaneye toplu olarak üye olduk. Üyelerimiz istediği kitabı alarak boş zamanlarını değerlendirecekler. Okumak; kültür ve sanat birikimi sağlamak için gereklidir. Kısacası okumak biriktirmektir; birikimlerden yararlanmaktır. Ne kadar çok ve çeşitli okursak o kadar çok bilgi gücümüz ve birikimimiz olur. Kitaplardan uzak yaşamak, kör sağır ve dilsiz yaşamak gibidir. Kitaplar yolumuzu aydınlatan ışıklardır, “dedi.Facebook -  Twitter'da Biz
Mesai Gün ve Saatleri
 
 Pazartesi - Cuma :08:30/19:00
Cumartesi 09,00-17,00
 Pazar Günü Kapalıdır.
 
İçerik Görüntülenme Sayısı

Bu sayfa 1496 kez gösterilmiştir.