Trabzon İl Halk Kütüphanesi
 
BAĞLANTILAR
 Neredeyim : HAKKIMIZDA  >  Tarihçemiz

Tarihçemiz

 

TRABZON İL HALK KÜTÜPHANESİ

TARİHÇE: Trabzon İl Halk Kütüphanesi 1961 yılında Trabzon Valiliği ve Belediye Başkanlığını birlikte yürüten Sayın Vali Vefa POYRAZ Bey’in gayretleri ile , Belediyeden 1000 Lira karşılığında alınan Atapark içindeki arsaya Kütüphaneler Genel Müdürlüğü’nce tahsis edilen 400.000 liralık ödenekle şu anki binası yapılarak burada hizmet vermeye başlamıştır.

Bina A tipi olarak yapılmıştır. Hazine malı olarak Bakanlığımıza tahsisli, iki tam ve bir yarım kattan ibarettir.  Binanın zemin katının girişinde;  görme özürlüler için 3 bilgisayardan oluşan bir çalışma ortamı, bay-bayan tuvaletleri, çocuk bölümü, eski harfli basma eserler; yazma eserler, kalorifer dairesi ve şef odası;  orta katında okuma ve araştırma salonu ile müdür, özlük-santral ve müdür yardımcısı odası, çekme katında ise internet ve süreli yayınlar bölümü yer almaktadır.

Bina

Bina içerisinde 6 oda mevcuttur. Bu odalar alt katta şef, eski harfli basma eserler ve yazma eserler odası,  orta katta  Müdür, Müdür yardımcısı ve özlük personelinin kullandığı odalardır.

Alt katta okuyucuya açık çocuk bölümü salonu, orta katta kitap okuma ve araştırma salonları ve üst katta internet salonu olmak üzere 4 adet salon bulunmaktadır.

Binanın zemin kat alanı m2 olarak 359.41, üst kat 451.40 m2 ve çekme katı 131m2 olmak üzere toplam 941.81 m2 alanı mevcuttur.

GÜVENLİK: Trabzon İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü binası 16 kamera ile 24 saat izlenmektedir. Bu kameraların kayıt süresi 15 gün ile sınırlıdır. Ayrıca binanın batı cephesinde bir adet mobese kamerası mevcuttur.  Binanın sınırları duvar ile çevrilmiş olup, alt katta bulunan yazma eserler, basma eserler, kalorifer dairesi ,  tuvaletler ve şef odasının camları demir parmaklıklar ile çevrilidir.

Yazma eserler bölümünde kamera sistemi ile birlikte alarm sistemi de mevcuttur. Binanın yangın tüpleri ve yangın uyarı sistemi vardır. Binada yangın merdiveni mevcuttur. Paratoner bulunmaktadır.Facebook -  Twitter'da Biz
Mesai Gün ve Saatleri
 
 Pazartesi - Cuma :08:30/19:00
Cumartesi 09,00-17,00
 Pazar Günü Kapalıdır.
 
İçerik Görüntülenme Sayısı

Bu sayfa 1617 kez gösterilmiştir.